Jak ujędrnić wargi sromowe mniejsze - przydatne informacje

Jak ujędrnić wargi sromowe mniejsze – przydatne informacje

Jeśli jesteś kobietą z luźną pochwą, jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby ujędrnić swoje labia minora. Istnieje kilka metod, w tym energia laserowa, krem estrogenowy i joga. Omówimy również, jak radzić sobie z powikłaniami, które mogą wystąpić po labiaplastyce. Przydatne informacje na temat ujędrniania warg sromowych można znaleźć w tym artykule.

Stosowanie kremu z estrogenem

Stosowanie kremu z estrogenem w celu ujędrnienia warg sromowych jest znane od wielu lat i zalecane przez lekarzy młodym dziewczynom. Krem nakłada się na dotknięte miejsce dwa razy dziennie przez około dwa do ośmiu tygodni. Okazało się to skuteczne w ponad 80 procentach przypadków. Chociaż nie ma dostępnych randomizowanych badań kontrolowanych, wskaźnik sukcesu kremu jest bliski dziewięćdziesięciu procent. W trzech badaniach przeprowadzonych w latach siedemdziesiątych z wykorzystaniem łącznie 150 dziewcząt stwierdzono, że otwiera on wargi sromowe – fragment ten jest wynikiem działań ekipy serwisu orthoklinika.pl.

U kobiet estrogen jest ważny, ponieważ utrzymuje wilgotność sromu i grubość tkanek. Stymuluje również produkcję pewnych substancji, które chronią pochwę przed infekcjami. Jeśli ilość estrogenu spada, powoduje to, że wargi sromowe stają się cieńsze i suche, co może powodować bolesność tego obszaru. Może to również powodować podrażnienia i zwiększać ryzyko infekcji.

Wykorzystanie energii laserowej

Wykorzystanie energii laserowej do ujędrnienia warg sromowych może znacząco poprawić wygląd pochwy i pomóc w odczuwaniu satysfakcji seksualnej. Procedura vConfidence może ujędrnić skórę wewnątrz pochwy, zmniejszając rozmiar warg sromowych, napinając otaczające je tkanki i poprawiając ton. Zabieg może być wykonywany zarówno na wargach sromowych większych jak i mniejszych. Chociaż VulvaLase nie zastępuje labiaplastyki, może pomóc Ci poczuć się pewniej w swoim wyglądzie.

Zabiegi laserowe na wargi sromowe są nieinwazyjne. Zabieg wykorzystuje laser CO2 do odnowienia skóry i wywołania produkcji włókien kolagenowych. Laser ten ma wysoki wskaźnik zadowolenia pacjentów, a większość z nich zgłasza wspaniałe rezultaty. Laser FemiLift jest jednym z najbardziej zaawansowanych na rynku i jest powszechnie stosowany do odmładzania skóry twarzy. Pacjenci zazwyczaj muszą przejść trzy do czterech sesji, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Korzystanie z jogi

Kobiety mają dwa rodzaje warg sromowych: labia majora i labia minora. Są one trochę jak wargi zewnętrzne i wewnętrzne. Chociaż wargi sromowe większe są większe i na ogół ciemniejsze niż wargi sromowe mniejsze, nie są one nadzwyczajnie małe ani zbyt małe. Wargi sromowe często nie są jędrne lub nierówne, a niektóre kobiety skarżą się na wybrzuszenia lub puchate wargi. W niektórych przypadkach kobiety decydują się nawet na zabieg chirurgiczny, aby naprawić wybrzuszenia.

Często nadmiar tkanki w okolicy łonowej jest źródłem dyskomfortu. Przewlekłe moczenie się podczas ćwiczeń, ból przy wkładaniu tamponów, ból podczas stosunku to objawy wydatnych warg sromowych mniejszych. Wyraźne wargi sromowe mogą również powodować brak pewności siebie, ponieważ są one często widoczne przez ubranie. W związku z tym kobieta może zwrócić się do różnych metod medycznych, w tym labiaplastyki, aby rozwiązać ten problem.

Radzenie sobie z powikłaniami po labiaplastyce

Istnieją pewne rzeczy, które należy zrobić po operacji labiaplastyki, aby zapewnić płynny powrót do zdrowia. Pacjenci powinni unikać forsownych zajęć i nosić luźne ubrania przez cztery do sześciu tygodni po zabiegu. Krwawienie jest normalne po zabiegu, a leki przeciwbólowe przepisane przez chirurga powinny być przyjmowane zgodnie z zaleceniami. Kobiety powinny unikać aktywności seksualnej przez cztery do sześciu tygodni po zabiegu i używać podpasek podczas pierwszej miesiączki. Okłady z lodu powinny być przykładane do nacięć i dotkniętego obszaru.

Siniaki są powszechne po labiaplastyce. Może trwać kilka dni, a jeśli masz skłonność do siniaków, możesz zażyć Arnica montana w okolicach operacji, aby skrócić czas trwania przebarwień. Prawdziwe krwiaki, z drugiej strony, są rzadkie powikłania po labiaplastyce. Małe krwiaki powodują zwykle miejscowy obrzęk i tkliwość, a także mogą powodować ból i drenaż. Niektóre pacjentki pragną dowiedzieć się, czy konieczna będzie interwencja chirurgiczna. W takim przypadku można użyć aparatu w telefonie komórkowym, aby zrobić zdjęcie tego obszaru, a chirurg będzie mógł określić, czy jest to konieczne. Chirurg może również zlecić założenie cewnika do drenażu ssącego, aby zapobiec tworzeniu się krwiaka i zmniejszyć obrzęk.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *