Jaki jest średni koszt wypełnień wargowych?

Jaki jest średni koszt wypełnień wargowych?

Średni koszt wypełnień warg sromowych zależy od wykonanego zabiegu i rodzaju użytego materiału. Najczęściej stosowane są wypełniacze z kwasu hialuronowego. Są one stosunkowo niedrogą alternatywą dla operacji. Jeśli jednak masz duże wargi sromowe, możesz zastanawiać się, jak za nie zapłacić. W tym artykule pokryjemy zakresy cenowe tej procedury i odpowiemy na niektóre z Twoich pytań.

Wypełnienia warg sromowych

Jeśli masz powiększone wargi sromowe (labia minora), prawdopodobnie rozważałaś zabieg chirurgiczny w celu skorygowania tego problemu. Powiększone wargi sromowe mogą uniemożliwić Ci noszenie obcisłych spodni lub kostiumów kąpielowych. Mogą też sprawiać dyskomfort podczas stosunku, a nawet powodować zakłopotanie. Chociaż operacja może rozwiązać te problemy, nie jest to rozwiązanie trwałe. Z tych powodów należy rozważyć operację wypełnienia warg sromowych tylko wtedy, gdy problem jest na tyle poważny, że uzasadnia koszty.

Wypełniacze kwasem hialuronowym

Koszt wypełnienia warg sromowych kwasem hialuronowym wynosi zwykle od 3000 do 4000 dolarów, choć cena zależy od użytego wypełniacza i doświadczenia lekarza. Zabieg jest szybką i stosunkowo bezbolesną procedurą, a pacjenci zgłaszają brak dyskomfortu po zabiegu. Wstrzyknięty materiał jest tymczasowy i może się przemieszczać lub powodować pewien obrzęk. Pacjentki zazwyczaj poddają się corocznym zabiegom pielęgnacyjnym, aby utrzymać powiększenie warg sromowych.

Chirurgiczne zmniejszenie warg sromowych mniejszych

Chirurgiczne zmniejszenie warg sromowych mniejszych to zabieg chirurgiczny wykonywany w celu zmniejszenia rozmiaru pochwy – informacja ta jest wzięta od redaktora serwisu diykids.pl. Chirurg przycina nadmiar tkanki i zszywa to miejsce. Zabieg może trwać od jednej do dwóch godzin. Po zabiegu można wrócić do domu i wznowić normalne czynności. Twój lekarz może przepisać leki przeciwbólowe, aby złagodzić dyskomfort po zabiegu. Będziesz musiała pozostać poza siłownią lub uczestniczyć w uciążliwej aktywności przez trzy do siedmiu dni, w zależności od stopnia odzyskania. Lekarz wykona zdjęcia okolicy pochwy, które udokumentują proces gojenia.

Ryzyko labiaplastyki

Jeśli rozważałaś labiaplastykę, powinnaś być świadoma ryzyka związanego z tym zabiegiem. Po pierwsze, w wyniku zabiegu może powstać duża ilość krwi. Wargi sromowe są wypełnione licznymi naczyniami krwionośnymi, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas zabiegu wytworzona zostanie duża ilość krwi. Chociaż lasery są powszechnie stosowane w celu zmniejszenia ilości krwi utraconej podczas zabiegu, krwawienie może nadal występować do 24 godzin po zabiegu. W tym czasie krew może zostać zakrzepnięta.

Koszt labiaplastyki

Większość ubezpieczeń medycznych nie pokrywa kosztów operacji labiaplastyki. Jeśli jednak Twoje wargi sromowe są powiększone lub powodują poważne problemy zdrowotne, takie jak nawracające infekcje, nietrzymanie moczu lub problemy z oddawaniem moczu i pielęgnacją, być może uda Ci się uzyskać pokrycie kosztów. W zależności od Twojego ubezpieczenia, Twój chirurg może być w stanie zaoferować Ci opcje finansowania. Chirurg może również współpracować z Tobą w zakresie planów płatności, jeśli nie jesteś w stanie zapłacić w całości w momencie zabiegu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane