Jak długo trwa zabieg wybielania okolic intymnych?

Jak długo trwa zabieg wybielania okolic intymnych?

Jeśli rozważasz wykonanie zabiegu laserowego wybielania pochwy, prawdopodobnie będziesz chciała zapytać swojego lekarza, jak długo zazwyczaj trwają te zabiegi. Zarówno laser, jak i wybielanie chemiczne potrzebują 4-6 tygodni, aby pokazać rezultaty. Przed wybraniem którejkolwiek z tych metod, należy skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania bezpłatnej konsultacji. Podczas zabiegu należy spodziewać się delikatnego uczucia pieczenia lub kłucia. Po zabiegu skóra będzie wyglądała na gładszą – dane te są rezultatem dociekań specjalistów serwisu .

4-6 tygodni wybielania chemicznego

Aby uzyskać bardziej naturalne i bezpieczne rozwiązanie, możesz rozważyć wybielanie okolic intymnych w domu. Podczas gdy produkty OTC mogą być skuteczne, często potrzebują od dwóch do czterech tygodni, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Nawet wtedy należy unikać aktywności seksualnej przez pierwsze trzy do pięciu dni po zabiegu. W tym czasie należy również upewnić się, że unikasz promieniowania UV i wszelkich innych substancji chemicznych, które mogą dodatkowo podrażnić Twoją skórę.

Istnieje kilka opcji wybielania okolic intymnych, w tym zabiegi z użyciem hydrochinonu i kwasów. Oba zabiegi mogą przynieść pożądane rezultaty, ale wybielanie chemiczne jest preferowaną metodą. Jedyną wadą tego procesu jest możliwość trwałego przyciemnienia skóry. Oprócz ryzyka z nim związanego, ciemniejsze odcienie skóry mogą być bardziej podatne na skutki uboczne. Ale alternatywne środki, w tym kwas kojowy, kwas traneksamowy, kwas askorbinowy i kwasy azelainowe, są stosunkowo bezpieczne i mają mniej skutków ubocznych.

Wybielanie intymne jest najnowszą metodą rozjaśniania skóry. W przeciwieństwie do innych zabiegów kosmetycznych, zabieg ten w krótkim czasie usuwa ciemną skórę z okolic intymnych. Usuwa również przebarwienia i zmniejsza ogólne przebarwienia w okolicach intymnych. W przeciwieństwie do innych obszarów ciała, okolice intymne rzadko są wystawione na działanie promieni słonecznych, dlatego tak ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja.

4-6 tygodni laserowego wybielania pochwy

Po pojedynczej sesji laserowego wybielania pochwy pacjentka powinna odczekać co najmniej trzy dni przed wzięciem prysznica i unikać aktywności seksualnej przez co najmniej 48 godzin. Środek rozjaśniający, taki jak kwas AHA lub BHA, należy odstawić co najmniej 48 godzin przed zabiegiem. Pacjentom zaleca się również unikanie długotrwałej ekspozycji na słońce i noszenie luźnej odzieży. Po pierwszym zabiegu pacjenci powinni oczekiwać, że rezultaty będą widoczne po trzech do czterech zabiegów.

Zabiegi laserowego wybielania pochwy wykorzystują specjalny rodzaj lasera o nazwie Er-Yag. Wykorzystuje on krótki czas trwania impulsu w celu wycelowania w komórki pigmentowe. Laser ten wywołuje efekt „strzaskania” w skórze, powodując powstanie skorupy na leczonym obszarze. Skorupa goi się w ciągu kilku dni. Procedura ta nie jest bezpieczna dla kobiet w ciąży. Zabieg może również spowodować uszkodzenie skóry, jeśli karmisz piersią lub przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe.

Laser jest stosowany do leczenia warg sromowych, które mają tendencję do bycia bardziej pigmentowanymi niż otaczająca je tkanka. Około 6,8% kobiet szuka wybielania warg sromowych jako sposobu na poprawę wyglądu i życia seksualnego. Jest on powszechnie oferowany, ale nigdy nie został dokładnie zbadany. Procedura jest wykonywana w połączeniu z innymi zabiegami i była związana z powikłaniami uroginekologicznymi, takimi jak ostre zatrzymanie moczu i zrost warg sromowych z kryptomenorrhea.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
regulacje produkcji wyrobów medycznych
Czytaj Dalej

Konsekwencje regulacji rynku leków w Polsce

Kontraktowa produkcja leków to ważny element polskiego rynku farmaceutycznego. Zmiany w regulacjach dotyczących produkcji leków mogą mieć znaczący…