Czy zabiegi ginekologii estetycznej są niebezpieczne?

Czy zabiegi ginekologii estetycznej są niebezpieczne?

Pochwa i okolice odbytu kobiety są często zakryte obcisłą odzieżą. Odzież ta nie zapewnia wystarczającej wentylacji dla pochwy i okolic odbytu. Skutkuje to ciemną, suchą i wrażliwą skórą w tych miejscach. Niestety, większość kobiet ma tendencję do ignorowania problemów związanych z ich skórą pochwy. Na szczęście ginekologia estetyczna może przywrócić Twoim okolicom intymnym młodzieńczy wygląd – ten element tekstu pochodzi z portalu urodek.pl.

Odmładzanie pochwy

Istnieje kilka zagrożeń związanych z odmładzaniem pochwy, w tym infekcje i trudne do opanowania krwawienie. Jednak niektóre procedury są bardziej akceptowalne niż inne. Poniżej wymieniono niektóre z zagrożeń związanych z zabiegami ginekologii estetycznej. Wszystkie te zabiegi nie są odpowiednie dla każdego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o ryzyku związanym z odmładzaniem pochwy.

Wybór doświadczonego i wykwalifikowanego lekarza ma kluczowe znaczenie. Specjalista z setkami udanych zabiegów ginekologii estetycznej najprawdopodobniej rozumie Twoje preferencje i zna zróżnicowaną anatomię pochwy. Dodatkowo, powinien być na bieżąco z najnowszymi technikami chirurgicznymi. Tylko wyszkolony lekarz ginekologii estetycznej może bezpiecznie i skutecznie wykonywać zabiegi odmładzania pochwy.

Mimo że jest bezpieczny, odmładzanie pochwy może być szkodliwe dla ogólnego stanu zdrowia. Twój chirurg plastyczny omówi ryzyko i potencjalne korzyści tego zabiegu z Tobą i Twoim opiekunem medycznym. Upewnij się, że dokładnie rozumiesz, co zyskasz dzięki zabiegowi i masz realistyczne oczekiwania. Pamiętaj, że odmładzanie pochwy nie jest lekarstwem na dysfunkcję psychoseksualną. Chociaż odmłodzenie pochwy może poprawić przyjemność seksualną, nie może wyleczyć takich warunków jak nietrzymanie moczu lub niski popęd płciowy.

FDA ostrzegła w listach niektórych producentów urządzeń i zażądała od nich więcej informacji na temat ich praktyk marketingowych. FDA obawia się, że zwodniczy marketing tych urządzeń doprowadzi do tego, że kobiety nie otrzymają odpowiedniego leczenia swoich problemów. FDA znalazła również 14 raportów o zdarzeniach niepożądanych związanych z odmładzaniem pochwy, w tym o oparzeniach i bliznach. W związku z tym konieczne jest, aby kobiety rozumiały związane z tym ryzyko.

Procedury odmładzania pochwy mogą mieć poważne skutki uboczne, ale dla wielu kobiet procedury te są warte tego dla poprawy wyglądu i przyjemności seksualnej. Procedury te mogą również znacznie zwiększyć ryzyko nietrzymania moczu. Ciaśniejsza pochwa może poprawić relacje seksualne. Ważne jest więc, aby zrozumieć ryzyko związane z procedurami ginekologii estetycznej przed zdecydowaniem się na te opcje kosmetyczne.

Lasery i urządzenia oparte na energii nie są zatwierdzone przez FDA do zabiegów odmładzania pochwy. Zabiegi zatwierdzone przez FDA obejmują środki nawilżające do pochwy i zastrzyki estrogenowe, ale nie ma danych na temat bezpieczeństwa i skuteczności tych procedur. Ponadto, laserowe dokręcanie pochwy nie działa we wszystkich przypadkach. Zabiegi laserowe w pochwie są często reklamowane przez lekarzy, którzy podają fałszywe informacje, w tym, że mogą one powodować powikłania.

Przed poddaniem się jakiemukolwiek zabiegowi odmładzania pochwy, pacjentki powinny być zdrowe i w dobrej kondycji fizycznej. Na przykład, pacjentki powinny powstrzymać się od angażowania się w uciążliwe aktywności fizyczne, takie jak pływanie lub uprawianie sportu. Pacjentki powinny również nosić luźną bawełnianą bieliznę podczas rekonwalescencji i unikać wkładania tamponów w ciągu pierwszych 72 godzin po zabiegu. Przez tydzień po zabiegu zabronione jest również palenie papierosów.

Niechirurgiczna ginekologia kosmetyczna

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów w świecie ginekologii jest to, czy niechirurgiczne kosmetyczne zabiegi ginekologiczne są bezpieczne. W skrócie, odpowiedź brzmi dźwięczne „nie”. Konwencjonalne praktyki ginekologiczne utknęły w epoce kamienia łupanego i nie spełniają potrzeb dzisiejszej nowoczesnej kobiety. Ginekolodzy kosmetyczni znajdują sposoby, aby rozwiązać te problemy i dać kobietom pewność, że mogą prowadzić satysfakcjonujące życie seksualne.

Wiele kobiet poddaje się zabiegom ginekologii kosmetycznej z powodów medycznych. Rozciągnięta skóra i mięśnie to częste problemy po porodzie i połogu. Nietrzymanie moczu lub ciasnota w pochwie mogą zakłócać zdolność kobiety do cieszenia się stosunkiem seksualnym. Zabiegi chirurgiczne mogą rozwiązać te problemy, a ryzyko związane z tymi zabiegami jest niewielkie w porównaniu do korzyści. Istnieją jednak pewne zagrożenia związane z niechirurgicznymi zabiegami ginekologii estetycznej.

Powiększanie pochwy jest popularnym zabiegiem ginekologii kosmetycznej, który polega na rekonstrukcji uszkodzonej tkanki. Kobiety naturalnie rozciągają pochwę podczas seksu i porodu, ale z czasem może ona stracić swoją elastyczność. Jeśli rozciągnięcie staje się trwałe, może uniemożliwić kobiecie czerpanie przyjemności z seksu. Zabieg powiększania pochwy może sprawić, że pochwa stanie się bardziej atrakcyjna, zwiększając satysfakcję seksualną.

Ginekologia regeneracyjna jest gałęzią ginekologii kosmetycznej, która łączy procedury chirurgiczne i niechirurgiczne w celu poprawy funkcji i wyglądu pochwy. Ginekologia kosmetyczna jest wschodzącą gałęzią ginekologii i posiada znaczące osiągnięcia technologiczne, które odwracają remodeling tkanek związany z wiekiem. Nowe postępy w tej dziedzinie już dawno powinny zostać zaakceptowane przez społeczeństwo.

Oprócz zajmowania się tymi kwestiami, wiele procedur ginekologii kosmetycznej jest ryzykownych. Niektóre z tych procedur są nieuregulowane, a wielu konsumentów jest zdezorientowanych przez wprowadzające w błąd oświadczenia marketingowe. Wiele z tych procedur nie zostało zatwierdzonych przez FDA, a wiele fałszywych raportów medialnych twierdzących zatwierdzenie FDA dla frakcyjnych laserów dwutlenku węgla zostało zdyskredytowanych. Chociaż procedury te mogą być szkodliwe, ostrzeżenie FDA było koniecznym krokiem dla konsumentów.

Kobiety często szukają zabiegów kosmetycznych, aby poprawić swój wygląd. Zabiegi te są często wymagane przez kobiety z wypadaniem sromu lub pochwy. Zmniejszenie sromu w około 40 procentach przypadków jest tego przykładem. Kobiety mogą również wybrać ten zabieg kosmetyczny, aby poprawić swój wygląd i życie seksualne. Oprócz zwiększenia estetyki kobiety, zabiegi kosmetyczne mogą być również stosowane do naprawy labi, które są zbędne i utrudniają jej pewność siebie i swobodę.

Labiaplasty

Zabiegi ginekologii estetycznej, takie jak labiaplastyka, mogą być niebezpieczne, ale mogą również poprawić jakość życia. Zabieg może być konieczny z medycznego punktu widzenia, jednak większość kobiet nie skorzysta z tego zabiegu kosmetycznego. Wargi sromowe są często zbyt długie i mogą zostać wessane do pochwy podczas stosunku, powodując bolesne rozdarcia skóry sromu.

Po zabiegu labiaplastyki możesz spodziewać się okresu rekonwalescencji trwającego od jednego do dwóch tygodni. Będzie to zależało od zastosowanych technik i tego, ile pracy zostało wykonane. Większość kobiet może wrócić do pracy po kilku dniach, chociaż powinny unikać ćwiczeń lub angażowania się w forsowną aktywność fizyczną przez cztery do sześciu tygodni po zabiegu. Możesz również spodziewać się minimalnych blizn, ponieważ chirurdzy zazwyczaj używają samorozpuszczających się szwów. Tkanka blizny zazwyczaj mięknie i staje się ledwo wyczuwalna po sześciu do ośmiu tygodniach.

Labiaplastyka jest zazwyczaj wykonywana jako zabieg ambulatoryjny. Po kilku dniach od zabiegu będzie Pani mogła wrócić do domu, ale nie powinna Pani wracać do ciężkiej aktywności fizycznej przez trzy do siedmiu dni. Przez pierwsze kilka dni będzie Pani obolała i niewygodna, ale powinna Pani odpoczywać przez kilka dni przed powrotem do normalnych zajęć. Twój lekarz prawdopodobnie przepisze antybiotyki i leki przeciwzapalne do kontroli bólu i leki przeciwzapalne. Otrzymasz instrukcje, jak dbać o ranę, jak uniknąć zakażenia i jakiej aktywności unikać podczas rekonwalescencji.

Chociaż trudno znaleźć wiarygodne statystyki dotyczące bezpieczeństwa i ryzyka labiaplastyki, istnieją pewne znaki ostrzegawcze, których powinnaś być świadoma. Jedną z najważniejszych rzeczy do zapamiętania jest to, że chirurgia kobiecych narządów płciowych różni się od okaleczania narządów płciowych, które jest inną praktyką kosmetyczną. W okaleczaniu narządów płciowych, młode kobiety i dziewczęta są chirurgicznie cięte wbrew ich woli, bez ich zgody.

Chirurgia kosmetyczna jest zabiegiem niebezpiecznym. Pomimo swojej popularności, ryzyko jest warte rezultatów. W rzeczywistości istnieje wiele zagrożeń związanych z labiaplastyką. Kosmetyczna labiaplastyka jest uznawana za przejaw „białej supremacji”, ponieważ zabieg usuwa ciemną tkankę i pozostawia jednorodną powierzchnię narządów płciowych. Labiaplastyka jest nie tylko niebezpieczna; jest także niehigieniczna.

Kolejną obawą związaną z chirurgią kosmetyczną jest zdrowie pochwy. Jeśli chcesz, by twoja pochwa była gładka, seksowna i pełna energii, istnieją procedury, które pomogą ci osiągnąć ten cel. Ale labiaplastyka jest niebezpieczną procedurą i powinna być wykonywana tylko przez wysoko wykwalifikowanego chirurga plastycznego. Chirurg plastyczny powinien wykonywać labiaplastykę tylko u zdrowych kobiet.

Ponadto kobieta powinna rozważyć zabiegi ginekologii estetycznej przed poddaniem się jednemu z nich. Labiaplastyka jest najszybciej rozwijającą się procedurą chirurgii kosmetycznej w USA, według ASAPS. Według ASAPS, procedura wzrosła o ponad pięć razy od 2013 roku. W Australii roszczenia do labiaplastyki potroiły się w ciągu zaledwie dekady. Dr Rajagopal jest wiodącym ekspertem w dziedzinie ginekologii estetycznej i wykonuje te operacje od ponad 17 lat.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Zabieg odmładzania pochwy - wszystkie fakty
Czytaj Dalej

Zabieg odmładzania pochwy – wszystkie fakty

Czy rozważasz uzyskanie zabiegu odmładzania pochwy? Jeśli tak, istnieje wiele rzeczy do rozważenia. Poniżej wymieniono chirurgiczne i niechirurgiczne…